Zábava
Návštěvní kniha

TOPlist

Přebory sokolské všestrannosti staršího žactva, dorostu a dospělých v Praze

O víkendu 17.-19. 6. 2011 proběhly v pražském Tyršové domě republikové přebory ČOS (všestrannost). Z našich gymnastek se jich zúčastnily dvě dívky: Alenka a Věra. To, že na závody pojedou, se předpokládalo ještě před účastí nad župních přeborech ve Voticích, avšak těsně před začátkem závodu to jedna z našich "reprezentantek" celkem zkomplikovala.

Věra, ačkoli vystupuje jako příklad mladým gymnastkám a je nejstarší, k tomuto závodu přistoupila velmi nezodpovědně. Namísto posledního tréninku odjela do Bruselu, kde se nenamáhala na závody ani pomyslet. Původně měla vézt naši výpravu v autě v pátek večer, ale ona přijela na závody až v 6 ráno v sobotu, po noci strávené v autobuse. Samozřejmě byla zesláblá a usínala při každé vhodné příležitosti a výsledky závodu podle toho vypadaly. Nejsmutnější na tom všem je, že to letos není první případ, župní přebory Věra odcvičila po noci strávené na plese. Tímto bychom chtěli všechny upozornit, aby si z této gymnastky nebral nikdo příklad a aby se už nic takového neopakovalo!

V soutěži gymnastiky se jako každoročně projevily chyby, kterých se běžně dopouštíme na hodinách a také nezvyk cvičit na kvalitním nářadí. Poměr výšky koně a můstku či odraz prostné se s našimi podmínkami vážně nedá srovnat. Přesto však dívky celý závod dokončily a co se "některých" týče, tak naštěstí bez zranění.

Odpoledne jsme se všichni přemístili na atletický stadion, kde nám teprve začalo peklo. Některé atletické výkony nestojí za to je komentovat a počasí nám dalo velmi zabrat. Prakticky neustále trochu pršelo a byla zima. V tričku a kraťasech bylo venku nesnesitelně a závod trval velmi dlouho, takže všichni závodníci byli opravdu zmrzlí. Běh na dlouhou trať kolem 7. hodiny večerní se pak stal pro závodníky největším trestem.

I přes to všechno však téměř všichni závodníci absolvovali ještě druhý den závod v plavání. V něm naše "neplavkyně" Věra celkem překvapila, když při svém pomalém tempu doplavala celkově 13. a Alenka 23.

Za naši župu Blanickou závodili také dva starší žáci(III) z Votic. Pro jednoho z nich byl závod úspěšný, umístil se na skvělém 3. místě v soutěži ve šplhu. Tímto bychom chtěli i jemu pogratulovat.

Tímto přeborem byla ukončena letošní sezóna. Doufáme, že nás přes léto žádná z gymnastek neopustí a naopak přibydou nové. Pokud by měl někdo zájem a nevěděl, kde se kontaktovat, klidně napište ke mně na mail.